Bugün
Otomasyoncunun El kitabı | Ayakizlerimiz.com

Vurucu


Pazar, 2 Ocak 2011
Selçuk Koçyiğit


Bu şarkıları dinlemeyeli uzun zaman olmuş. Bu ruh haline bürünmeyeli de. Hâlbuki eskiden ne kadar da sık yaşardım bu hisleri. Biraz kendimi bulduğum, benden saydığım, biraz da acıtan, ürkütücü. İşte böyle zamanlarda ilaç olurdu bu şarkılar. Acıtan, ürkütücü yanlarının yavaş yavaş uzaklaştığını, derin nefesler aldığımı hissederdim. Şarkıları tanımlamam gerekirse, tam olarak “vurucu” kelimesini kullanabilirim. Sert şeyler. İçime dolan hüznü, sert rock ezgileri, döve döve çıkarıyorlar.

Bu şarkıları dinlemeyeli uzun zaman olmuş. Şimdi yine dinliyorum. Her şey aynı içimdeki, ne garip. Uzun zamanlar da geçse, çevrem, ben tamamen değişmiş de olsam, bu tür müziklerin etkisi hep aynı. Beni onarması, verdiği keyif, içimdekileri yazdırması hep aynı.

Oldukça sık düşünmüştüm eskiden, neden diye. Neden sert şarkılar beni rahatlatıyor, çekilen enerjimi yavaş yavaş içime tekrar dolduruyor. Şimdi yine düşünüyorum. Düşünüyorum ve tahminler yürütüyorum. Zamanla içime hapsettiğim, tepkilerimi zamanında veremeyip, içime attığım için biriken bir isyandır belki de. Benim yerime bağıra bağıra, isyanlar içinde şarkı söyleyen biri var orada. Kendimi onun yerine koyuyor, üzerime gelen her şeyi onun ağzında, bağırarak püskürtüyorum. Ve gitmelerine izin veriyorum.

Küçücük bir kızken yapardım bunu. Öyle bir kenara savrulmuş, yalnızlığımla baş başayken. Sığındığım sayfalardı. Yaza yaza anlam yüklediğim sayfalar. Şimdi yalnız değilim. O kadar çok şey değişti ki bende. Artık bir kenarda kendini avutmaya çalışan, konuşacak birini bulamadığından yazan biri değilim. Her şeyi konuşabildiğim, beni anlayan , avutan bir eşim var. Ama yine de bu hisleri hissetmeyi özlemişim. Kendine az da olsa zaman ayırıp bu şarkıları dinlemeyi de.

1. Yorumlar yazarken Türkçe kurallarına uyulması zorunludur.

2. Her üye yazdığı yorumdan kendisi sorumludur.

3. Küfür, argo ve hakaret içeren yorumlar asla yayımlanmaz.

Vurucu başlıklı içerik için hiç yorum yapılmamış!
İlk yorumu siz yapın.