Bugün
Otomasyoncunun El kitabı | Ayakizlerimiz.com

Tango


Cuma, 4 Ocak 2013
Selçuk Koçyiğit


İlk dinlediğimde de hoşuma gitmişti bu şarkı. Ama dün akşam eve dönerken ki hislerimi yaşatmamıştı. Nilüferin teomanla düet yaptığı Sensiz Olmaz şarkısı bahsettiğim. Eskiden beri sevdiğim bir şarkıdır aslında ama düet sonucunda yepyeni bir kimliğe bürünmüş resmen. Tango müziği melodileri ile yeniden düzenlenmiş, gözlerini kapatınca tango yapan şehvetli bir çiftin hayale gelmesine neden olmuş.
Dün akşam bu şarkıyı dinlerken, daha önce hiç hissetmediğim bir tango yapma isteği belirdi içimde. Belki iş yaşamının verdiği monotonluktan biraz olsun kurtarabilirdi biz, hem de eşimle kendimize ait bir paylaşım olurdu.
Tango kökeni çok eskilere dayanan ve dünyada belki de en çok bilinen dans türlerinden biridir. Romantik melodileri, dansçılarının kendine has kıyafetleri ve izleyenleri büyüleyici özellikleri vardır. Kelime anlamı olarak Latincede “dokunmak” anlamına gelen tangonun doğduğu yer Arjantin olarak bilinmektedir. Alt kesime ait bir dans olarak bilinmesi ve genelevlerde yaygınlaşması nedeniyle, uzun yıllar halk tarafından kabul görmemiştir. Daha sonraları üst kesim tarafından da kabul gördükten sonra dünyayı etkisi altına alan bir akım haline gelmiştir.
Umarım bir gün, tango yapmak için az da olsa eğitim alma fırsatım olur. Bu isteği eşime de aşılayabilirsem ve dans ederken savurabileceğim uzun saçlarım olursa daha da bir güzel olur. O zaman belki daha net anlayabilirim dünyayı etkisi altına alan bu gizemli dansın, içine girince hissettirdiklerini.

1. Yorumlar yazarken Türkçe kurallarına uyulması zorunludur.

2. Her üye yazdığı yorumdan kendisi sorumludur.

3. Küfür, argo ve hakaret içeren yorumlar asla yayımlanmaz.

Tango başlıklı içerik için hiç yorum yapılmamış!
İlk yorumu siz yapın.