Bugün
Özgül & Selçuk KOÇYİĞİT | Ayakizlerimiz.com

Uzak Mesafeye Karşı Büyükçe Bir Adım

Çarşamba, 10 Kasım 2010
Selçuk
Uzak Mesafeye Karşı Büyükçe Bir Adım

Bu yıl, 29 Ekim tatili, öğrencileri ve çalışanları sevince boğarak, Cuma gününe denk geldi. Bu sayede Perşembe öğleden sonra da tatil olmak üzere, toplam 3,5 gün tatil yapma fırsatı bulduk. Tabi söz konusu tatil olunca bile insan mutlu olurken, bir de üstüne eşimin ve benim ailelerimiz, ayrıca üniversiteden çok sevdiğim 5 arkadaşım da gelince, tatil olayı şenliğe dönüştü.

Arkadaşlarımla birlikte şunu yaptık, şurayı gezdikten öte anlatmak istediklerim aslında ne hissettiğim. Hissettiğim en yoğun duygu mutluluktu. Birçok ilki yaşadım. Ben evlendikten sonra ilk kez evime geldiler, bazıları ilk kez eşimle tanıştı, uzun bir aradan sonra ilk kez beraber olma, konuşma dertleşme fırsatı bulduk.  Eskileri yâd ettik. Bir de burukluk. Şuan çok mutlu da olsam, eski güzel günleri hatırlamak her zaman duygulandırmıştır beni. Hatırlanan da öğrencilik günleri ve arkadaşlıkları olunca da haliyle insan “Ne güzel günlerdi, çook gerilerde kaldı!” demeden edemiyor. Değişimlere şaşırıyor. Zamanın öyle büyük bir kudreti var ki, kimilerimizi arkadaşlıktan sevgililiğe taşırken, kimimiz eski resimlere bakıp ne çok değiştiğimizi, görsel olarak farklılaştığımızı anlıyor. Düşününce, aynı zamanda ruhsal olarak da eskiye nazaran farklı insanlar olduğumuzu.

Tabi tüm bu söylediklerimin üstüne, önemli olan, yıllara inat, birbirimizi sevmek, hatırlamak ve görüşebilmek için çaba harcamaktır. Aradaki mesafe uzak da olsa, gayret ederek büyükçe bir adımla mesafeleri yakınlaştırabilmektir. En kısa zamanda tekrar (bu sefer inşallah İstanbul’da ) görüşmek üzere…

Yorum yapabilmeniz için Giriş yapmalısınız! Üyeliğiniz yoksa ücretsiz olarak üyelik açabilirsiniz..

Uzak Mesafeye Karşı Büyükçe Bir Adım başlıklı içerik için hiç yorum yapılmamış!
İlk yorumu siz yapın.

Copyright © Özgül & Selçuk KOÇYİĞİT | Ayakizlerimiz.com - Özgül & Selçuk KOÇYİĞİT | Ayakizlerimiz.com