Bugün
Özgül & Selçuk KOÇYİĞİT | Ayakizlerimiz.com

Çağrı-Stephen King

Çarşamba, 20 Ekim 2010
Selçuk
Çağrı-Stephen King

Stephen King’in ilk okuğum kitabı Çağrı. Ve şu an için tek. Bu yazara hayran, kitaplarını bir solukta okuyan ve hatta evinde Stephen King kitapları için ayrı kitaplık yapan arkadaşlarım var. Fakat bendeki okuma isteği, tüm bu etkileşimlerden değil, aynı adlı kitabından uyarlanan Yeşil Yol filmini izledikten sonra ortaya çıktı. Film gerçekten enfesti, hayatımda izlediğim en güzel filmlerden biri.

Kitabın kahramanı John Smith. Daha küçük bir çocukken, buz pateni sırasında düşmesi ve yıllar sonra geçirdiği bir trafik kazası sonucunda 5 yıllık bir komada kalma sürecinden sonra, sıra dışı bazı özellikler kazanıyor. Dokunduğu nesneleri kullanan kişilerin yaşadıkları olayları hissedebiliyor. Aynı zamanda da dokuduğu kişilerin geleceklerini de sezebiliyor. Bu özelliğini öğrenen kişiler tarafından medyum olarak adlandırılsa da, girişimleri hakikaten inanılmaz.

Yazarın akıcı bir üslubu olduğu kesin, kitabı da oldukça zevkle okudum. Fakat son bölümlerinde, siyasi içeriklere fazlaca kaçtığı için sıkılmadım da değil. Verdiği siyasi isimler gerçek kişiler mi yoksa kitaba has yaratılmış kişiler mi bilmemekle birlikte, isimleri aklımda tutman oldukça zor oldu.

Meraklıları için bir dipnot; kitabın orijinal ismi, “Dead Zone” ve  kitaptan esinlenerek çekilmiş, “Dead Zone ” isimli bir dizi de bulunmaktadır.

Yorum yapabilmeniz için Giriş yapmalısınız! Üyeliğiniz yoksa ücretsiz olarak üyelik açabilirsiniz..

Bu yorum razu tarafından 22 Kasım 2010 tarihinde yazıldı.

Yazının baş kısmında geçen şahsı tanıyorum sanki :))

Copyright © Özgül & Selçuk KOÇYİĞİT | Ayakizlerimiz.com - Özgül & Selçuk KOÇYİĞİT | Ayakizlerimiz.com